אודות החברה

אודות | Brookwood Estates

Brookwood Estates הוקמה כשותפות אמריקאית – ישראלית בין אנשי נדל"ן ושוק ההון מהמנוסים והמוערכים ביותר ומנהלת ובונה מאות נכסים בארה"ב. עם ניסיון של למעלה מ-15 שנים במגוון מדינות ואפיקי השקעה בארה"ב ובעזרת שותפים מקומיים אמינים וחזקים, החברה הצליחה לייצר תוצאות מרשימות למאות משקיעים ובעלי בתים בפרויקטים שונים במהלך השנים ומתכוונת להמשיך ולהתרחב בפעילותה בארה"ב בתחומים ממוקדים.

לאחר שיתוף פעולה מוצלח ופורה של שנים רבות בין הצלע הישראלית חברת ספיר ברנובסקי לשותפים האמריקאיים, חברת גארנר, הוחלט לאחד את מיתוג פעילות החברות תחת שם המותג Brookwood Estates .

החברה הישראלית בשמה החדש תיקרא ברוקווד אסטייט ארה"ב ופעילותה מתמקדת בהשקעות וייזום של מתחמים יוקרתיים לגיל השלישי באיזור מישיגן, ארה"ב.

בנוסף תמשיך להתמחות כפי שפעלה לאורך 15 השנים האחרונות, בהשקעות נדל"ן בארה"ב שהוכיחו את עצמן כמוצלחות ביותר ביניהן פורטפוליוס של בתים, מולטי של סינגל Multi-Single Portfolio , פיתוח תחום ה Land Contract וקרנות השקעה וייזום בפרויקטים של נדל"ן.

החברה תמשיך ללוות את בעלי הבתים ומשקיעיה כפי שעשתה בעבר להשקעות מוצלחות לשנים רבות קדימה.

ערכי החברה

שותפות מלאה

אנחנו מקפידים להיות שותפים מלאים בכלל הפרויקטים שאנחנו משווקים ולוקחים על עצמנו סיכון זהה למשקיעים שלנו. אנחנו מאמינים שרק בשותפות אמיתית ובזהות אינטרסים ניתן לבנות הצלחה אמיתית, מודל שהוכיח את עצמו ב-20 שנים האחרונות.

שקיפות

חשוב לנו לייצר שקיפות אמיתית בזמן אמת למשקיעים שלנו ולכן בנוסף לדוחות העיתיים שנשלחים פיתחנו במיוחד אזור אישי לחברי קהילת ספיר-ברנובסקי בו ניתן להתעדכן בכל הנתונים הפיננסים ולקבל ידע נוסף על עולם ההשקעות דרך וובינרים מוקלטים של מנכ״ל החברה גולן ספיר.

מקצועיות

חברת ספיר-ברנובסקי מאמינה שעבודה קשה נושאת הצלחות ולכן מקפידה להעסיק את טובי המוחות בשוק הנדל״ן ואת העובדים המצטיינים ביותר. שאיפה למצוינות היא הכרח בחברה שעוסקת בתחום תחרותי ומלווה אותנו בכל פעולה בדרך ממציאת העסקה הנכונה ביותר, ניהול משקיעים ועד למכירה. על מנת להיות המקצועיים ביותר גם בארה״ב אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם הזרוע הביצועית שלנו במישיגן חברת ״Garner Properties״ הנחשבת לוותיקה והמקצועית ביותר באזור המיד-ווסט ארה״ב.

הנהלת החברה

Brookwood Estates היא שותפות אמריקאית/ישראלית בין שתי חברות SBYC (אמריקאית/ישראלית) ו-GPM (שבסיסה בארה"ב). השותפות מאגדת מומחיות בעסקאות נדל"ן, מימון וניהול בתים בארה"ב (SFR).

דני ביידון

אהרון קוקס

גולן ספיר

גורדון דיון

כריס גארנר

שלמה ברנובסקי

GPM PROPERTY MANAGEMENT LLC (GPM)

חלק ממשפחת החברות Global Property Marketplace, GPM היא מובילה עולמית בניהול נכסים, המפקחת על תפעול של 450 מיליון דולר בנכסי נדל"ן עם משרדים בישראל, ניו יורק, מישיגן ואינדיאנה.

Brookwood Estates – Israel

למעלה מ-14 שנות ניסיון בניהול השקעות נדל"ן ברחבי ארה"ב וישראל. (לשעבר ספיר ברנובסקי ) מתמחה בהשקעות נדל"ן בארה"ב, מתחמי דיור יוקרתי לגיל השלישי ופורטפוליו בתים – מולטי של סינגל. מובילת SFR במערב התיכון, ארה"ב.

4 DIAMOND CONCO

ברוקווד אסטייטס מחזיקה ב-  4DIAMOND CONCO חברת בנייה שמביאה למעלה מ-50 שנות ניסיון מוכח בפיתוח קרקע ובנייה.

 

GPM PROPERTY MANAGEMENT LLC (GPM)

חלק ממשפחת החברות Global Property Marketplace, GPM היא מובילה עולמית בניהול נכסים, המפקחת על תפעול של 450 מיליון דולר בנכסי נדל"ן עם משרדים בישראל, ניו יורק, מישיגן ואינדיאנה.

Brookwood Estates – Israel

למעלה מ-14 שנות ניסיון בניהול השקעות נדל"ן ברחבי ארה"ב וישראל. (לשעבר ספיר ברנובסקי ) מתמחה בהשקעות נדל"ן בארה"ב, מתחמי דיור יוקרתי לגיל השלישי ופורטפוליו בתים – מולטי של סינגל. מובילת SFR במערב התיכון, ארה"ב.

4 DIAMOND CONCO

ברוקווד אסטייטס מחזיקה ב-  4DIAMOND CONCO חברת בנייה שמביאה למעלה מ-50 שנות ניסיון מוכח בפיתוח קרקע ובנייה.

 

גולן ספיר

שלמה ברנובסקי

אהרון קוקס

כריס גארנר

דני ביידון

גורדון דיון

השותפים להצלחה

הצוות שעושה לך השקעות

הכירו את הצוות שעומד מאחורי שיחות הטלפון והאימיילים עם המשקיעים שלנו

עידו כץ

עידו כץ

קשרי משקיעים

יריב רוזן

יריב רוזן

מנהל השקעות

אופיר גל

אופיר גל

מנהל השקעות

שרון אסף

שרון אסף

מנהלת שיווק

מאיה שטקובסקי

מאיה שטקובסקי

מנהלת חשבונות בכירה

עידו פורמן

עידו פורמן

אנליסט ראשי

עדי רחמים, רו"ח

עדי רחמים, רו"ח

מנהלת כספים

יואנה גריגורה

יואנה גריגורה

קשרי משקיעים

דריה סלע

דריה סלע

מרקום

דבר המנכ"ל

דבר המנכ"ל גולן ספיר

בשנים האחרונות סימנה החברה שלנו אסטרטגיה ברורה המתמקדת בתחומים שהמחקרים שלנו מראים ככאלו שיצמחו באופן משמעותי בעשור הבא. החברה עברה לאורך שנותיה הרבות מאז הקמתה תהליך התמקצעות והתמקדות בתחומים מוגדרים בענף ה single family residence – הבתים הפרטיים (SFR), במדינות ספציפיות עם שותפים וותיקים ומנוסים.

החברה החלה מהקמתה בפעילות שהתמקדה באיתור בתים פרטיים, רכישה, שיפוץ, השכרה ארוכת טווח ומכירה. השלב הבא בהתפתחותה כלל ריכוז בתים לתוך מקבצי בתים פרטיים, המכונה ״מולטי של סינגל״ והחברה הייתה מהראשונות בישראל שאפשרה למשקיע הישראלי את כל היתרונות שבבתים פרטיים בניהול ושותפות כבמולטי. כך הפכה החברה לאחת הגדולות בתחום בישראל כשנתנה למשקיע הישראלי את ההזדמנות להשקיע בקבוצת בתים מגוונת ומפוזרת בעיר או אזור ספציפי ובכך למצע את הסיכון כפי שעושים משקיעים גדולים ומוסדיים הרוכשים קבוצות בתים ונהנים מגישה לענף בעל הביקושים הגבוהים ביותר בשוק הנדל"ן לצד פיזור משמעותי המאפשר הקטנת סיכון.

בחמש השנים האחרונות זיהתה החברה תהליכי הזדקנות של דור הבייבי בומרס השוכרים אצלה בתים. ילידי 48-64 היוצאים בשנים הקרובות לפנסיה. ערים רבות באזורי פעילותינו מעודדות יזמים להקים פרויקטים לגיל השלישי, החל מדיור מוגן ועד תחומי האשפוז הסיעודי.

החברה ערכה באמצעות חברות מחקר מובילות בארה"ב אנליזה עמוקה על אזורים ספציפיים במדינת מישיגן בה עיקר יכולות הבנייה והניהול שלנו מרוכזות.

המחקר הצביע על מספר אזורים בעלי פוטנציאל רב, מיעוט התחלות בנייה בתחום וביקושים גבוהים. כך, החברה קיבלה הסכמה עקרונית מהעיריות הללו לאשר בניית מתחמי דיור מוגן ואיתרה קרקעות רלוונטיות אותן רכשה.

חברת ברוקווד – Brookwood הוקמה על ידנו על מנת לממש את החזון שלנו – הקמת 5 מתחמי מגורים לגיל השלישי בערים הטובות והנכונות ביותר במישיגן ומתן אפשרות מחד למשקיע הישראלי בעלות מלאה על בית המיועד לדייר הגיל השלישי ומאידך, לדייר סביבת מגורים בטוחה ומגינה המאפשרת לו להמשיך בסגנון חייו ללא הצורך לתחזק בית גדול.

כך תכננה החברה את הפרויקט הראשון Brookwood Taylor שבעיר טיילור מישיגן שם נמצאים גם משרדי החברה. החברה קרויה על שם הרחוב הראשי בפרויקט, רחוב ברוקווד.

בהמשך רכשה החברה קרקעות בערים שזוהו כבעלות פוטנציאל והעיריות הבטיחו תמיכתן. ערים אלו כוללת את ואן ביורן, פנטון, סופיריור שבאן ארבור ולאחרונה העיר אש.

כל פרויקט מורכב מעשרות בתים פרטיים החולקים מרכז משותף, ה- club house שבו ניתנים עיקר השירותים שהחברה הביאה מספקים חיצוניים עבורם כגון, חוגים, הפעלות, הרקדות, חדר כושר, מרפאה ואחיות, הסעות לקניונים, גולף, שירותי מזון, בית קפה, טיפולים שונים ועוד.

סביב הנהלת ברוקווד והמנכ"ל כריס גארנר נבנתה שדירת ניהול חזקה המורכבת מהמהנדס והמתכנן הראשי של הפרויקטים, לוק באנר, והקבלן הראשי שלנו, דיון גורדון. הם מוקפים במהנדסים, אדריכלים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה.

האסטרטגיה של החברה מתמקדת באיתור הקרקעות, קבלת הסכמה עקרונית להיתר בנייה ספציפי, רכישתן, בניית התוכניות והגשתן לעיריות והתייצבות בוועדות העירוניות עד לקבלת ההיתר.

לאחר קבלת ההיתר פונה החברה לבנקים לקבלת הלוואות הבנייה. בדרך כלל מתקבל סבסוד מהממשל במישיגן או מהמחוז על כל או על חלק מהריבית כחלק מתוכניות תמיכה מורכבות של הרגולטור אליהן אנו יודעים לגשת בהצלחה והחברה גאה בקבלתן.

הבנייה מתבצעת בשני חלקים מרכזיים, התשתיות המבוצעות ע"י חברה המתמחה בתחום ואז ניגשת חברת 4D Conco, חברת הבנייה שלנו לבניית הבתים.

עם סיום הבנייה מתחילות ההשכרות המבוצעות, כמו גם הניהול השותף, ע"י חברת גארנר, המתמחה בתחום מראשית שנות ה- 50.

ניתן בהחלט להתרשם שמדובר ב- one stop shop, דהיינו כל הפעילות מבוצעת פנימית ע"י החברה ומטעמה. המקצועיות והידע נשארים תחת כנפיה.

משלב זה מקבלים בעלי הבתים הישראלים שרכשו דרכנו שכירויות יציבות וארוכות טווח. כך אנו מאפשרים למשקיע הישראלי נגישות בשפה ברורה ובשקיפות מלאה לסגמנט הנדל"ן המתפתח ביותר בארה"ב, הבתים הפרטיים לדיור מוגן. המשקיע הישראלי יכול לרכוש את הבתים וליהנות מפירות השבחתם לאורך השנים וכמובן מרווחי המימוש, האקזיט, לאחר מספר שנים.

 

תחום נוסף שהחברה קידמה הוא ה- Land contract.

החברה פיתחה את התחום לאחר שחברת גארנר עסקה בו משנות ה- 60 ולאחר שקיבלה רישיון ברוקר משכנתאות המאפשר לה לתת משכנתאות. כך היא מעניקה הלוואות הדומות למשכנתא לשוכרי הבתים, הוצאות החזקת הנכס עוברות אל הרוכש המשלם לנו, בעלי הנכס, ריבית וקרן קבועה במשך השנים עד שהוא מקבל משכנתא 'רגילה' ורוכש מאיתנו את כל הבעלות על הנכס.

עסקה זו מתנהגת ככל עסקאות המולטי – סינגל שאנו מנהלים, אך אין בה בנק המממן את הנכסים, אלא הון עצמי בלבד, של החברה ומשקיעים, תוך הקפדה על מגבלת הניצעים בחוק ני"ע.

בתחום זה עשינו עסקאות רבות לאורך השנים והמשקיעים נהנים מהכנסה קבועה ויציבה ברמת סיכון הנחשבת כנמוכה מאד בעולמות הנדל"ן.

לסיום אסטרטגיית החברה, יש לדבר על המימוש. תמיד אמרנו שעסקאות יש לדעת גם לסיים, למכור. מטרתנו המרכזית היא לייצר רווחים שוטפים למשקיעים ולכן במרבית המקרים הבתים שנרכשים מניבים שכר דירה או ריבית גבוהה וכשאנו מזהים עליית ערך מספקת אנו מעמידים למכירה ומוכרים אותם ברווח.

אני מזמין אותך להצטרף אלינו ולהרוויח מהניסיון, היושר והמקצועיות שלנו ובכך יתאפשר לך להגשים את השאיפות הפיננסיות שלך ובמקביל להחזיק נכס בבעלותך באזורים הצומחים בארה"ב.

 

בברכה,

גולן ספיר

מנכ"ל ספיר ברנובסקי.