המדריך לבחירת נכס מניב 

ספט 2, 2022 | השקעות | אפס תגובות

כך תבחרו נכס מניב ללא חשש

השקעה בנדל"ן מניב היא השקעה יציבה ומשתלמת לטווח ארוך. בימים אלו, כאשר שוק הנדל"ן פורח, בעוד שאפיקי השקעה אחרים נוטים
להיות פחות אטרקטיביים בשל תנודתיות וחוסר יציבות המאפיינים את השוק בימי פוסט קורונה, השקעה בנדל"ן משתלמת מתמיד.
בחירה בנכס מתאים יכולה לייצר למשקיע הכנסה פסיבית לאורך שנים, בנוסף לערכו הממשי של הנכס, שרק ממשיך לעלות לפי תנועת השוק ההיסטורית.
יחד עם זאת, השקעה בנכס שאינו מתאים עלולה להתברר כבור השואב אליו עוד ועוד כספים, כך שהמשקיע לא רק שאינו מרוויח, אלא עלול
אף להפסיד. כדי שתוכלו לבחור נכון, לפניכם מדריך להשקעה בנדל"ן מניב, שייתן לכם את תשובות לכל השאלות הבוערות. 

 מהו נדל"ן מניב

 

כשמדברים על נדל"ן מניב, מתכוונים לנכס הניתן להשכרה, שהשכרתו מספקת לבעליו הכנסה קבועה בצורת דמי שכירות חודשיים.
בנוסף לערכו של הנכס, נדל"ן מניב מספק תזרים מזומנים קבוע לבעליו לכל אורך התקופה בה נמצא הנכס בחזקתו. בעל הנכס נהנה מתוספת הכנסה,
וכן מערכו של הנכס, אותו יוכל למכור בעתיד באם יחפוץ בכך. נדל"ן מניב יכול להיות נדל"ן המיועד למגורים, נדל"ן מסחרי, נדל"ן בישראל,
או נדל"ן בחו"ל. צירוף נסיבות ייחודי הביא לכך שכיום ניתן למצוא בארצות הברית נכסי נדל"ן הנמכרים במחירים אטרקטיביים, נמוכים משווי השוק שלהם,
בשל קשיים כלכליים אליהם נקלעו בעלי הנכס.

 

איתור נכס מתאים

 

כדי לוודא שאתם משקיעים בנכס שאכן יניב לכם את התשואה המבוקשת, עליכם לבדוק מספר פרמטרים. אחד המאפיינים של שוק הנדל"ן בארצות הברית הוא רמה גבוהה של שקיפות וזמינות של מידע אמין ורלוונטי.

בין אם אתם מחפשים נכס לרכישה, ובין אם קיבלתם הצעה מפתה לרכישת נכס במחירים נמוכים מאוד, כדאי לבדוק את נתוני הנכס באתרים רלוונטיים.

לנוחותכם, מצורפות כתובות של אתרי אינטרנט רלוונטיים לכל פרמטר, שיסייעו לכם להעריך את השווי והכדאיות של הנכס. לרשימה מפורטת של אתרים שמספקים מידע על נדל"ן בארה"ב, הקליקו כאן למידע נוסף
לגבי הערכת שווי נכסים הקליקו כאן:

 

• בדיקה מקיפה של הנכס –  מה מצב הנכס, האם נדרשים בו שיפוצים, מה עלות השיפוצים הנדרשים, האם יש חובות, עיקולים או שעבודים על הנכס וכיוצא בזה.

מטרת בדיקת הנכס היא לוודא שאינכם רוכשים נכס ששיפוצו והבאתו למצב בו תוכלו להשכירו ידרשו השקעה שאינכם יכולים לעמוד בה.
את עלות ההשקעה הנדרשת לשיפוץ הנכס יש להוסיף לעלות הרכישה, ויש לוודא שעלות ההשקעה הכוללת הנדרשת מאפשרת לכם לעמוד ביעדים של תכנית עסקית רווחית ומספקת.

 

אתרים שימושיים:

נתונים לגבי עלויות שיפוץ של נכס ניתן למצוא באתר homeadvisor.

מידע על הנכס עצמו, כמו היסטוריית מכירות, גובה הארנונה, בעלים רשומים ועוד, ניתן למצוא באתר county website.

 

• בדיקת סביבת הנכס – בתור רוכשים פוטנציאליים, אתם צריכים לבדוק את סביבת הנכס. האם מדובר באזור צומח ומתפתח או אזור          נכשל ומתדרדר, מה המעמד הסוציו אקונומי של תושבי האזור, והאם מדובר באוכלוסייה שיש ביכולתה לשלם את שכר הדירה המבוקש.

האם יש באזור מרכזי תרבות, קניות ופנאי, בתי ספר, בתי חולים וכל מתקן או מוסד אחר החשובים לרווחתם של התושבים. מטרת בדיקת האזור בו ממוקם הנכס היא לוודא שמדובר בסביבה המספקת לתושבים איכות חיים גבוהה, שיש אליה הגירה חיובית, כך שסביר להניח שיהיה ביקוש לנכסים בה וערכם לא ירד, אלא אפילו יעלה.

 

 אתרים שימושיים:

באתר trulia , לאחר הקלדת כתובת או מיקום תקבלו מידע על אחוזי פשיעה וסוגי העבירות השכיחות באזור.

באתר citydata תמצאו מידע סטטיסטי על אוכלוסיית האזור, כמו הגירה, פשיעה וגזע וכן נתונים כמו מחירי הנכסים בסביבה.

אתר homefacts מספק נתוני פשיעה, אבטלה חינוך ועוד.

אתר greatschools מספק מידע לגבי דירוג בתי הספר והאוניברסיטאות באזור.

 

בדיקת נכסים דומים – כדי להעריך נכון את התשואה לה ניתן לצפות מנכס מניב, יש לבדוק את נתוניהם של נכסים דומים בסביבת הנכס.

 

אתר rentometer יספק לכם מידע על גובה השכירות הצפוי לפי מיקום הנכס, גודלו ומספר החדרים שבו.

באתר rent.com תוכלו להצליב מידע על מחירי השכירות באזור.

 

תהליך הרכישה

כאמור, רכישת נדל"ן מניב היא כיום רלוונטית ומשתלמת יותר עבור משקיעים ישראליים כאשר מדובר בנדל"ן בחו"ל, ובייחוד כאשר מדובר בנדל"ן בארה"ב.
כדי לבצע עסקה משתלמת בשוק הנדל"ן האמריקאי, על המשקיע להכיר ולהבין את תהליכי הרכישה במדינה בה ממוקם הנכס אותו הוא מתכוון לרכוש.
כמו כן, יש להכיר את שיטות המיסוי המקומיות ולדעת מה הם החסמים הבירוקראטיים בהם אתם עלולים להיתקל. הבנת תהליך הרכישה וחוקי המיסוי המקומיים חשובה בכדי להימנע מטעויות ואף עבירות על החוק המקומי שמקורן באי ידיעה. בנוסף לכך, הבנה והיכרות עם החוקים והנהלים המקומיים יאפשרו לכם לצפות מראש הוצאות עתידיות הנגזרות מתהליך הרכישה או מבעלות על הנכס.

 

ניהול הנכס

 

לפני שרוכשים נדל"ן מניב בחו"ל, יש לוודא שהנכס ינוהל על ידי גורם אמין ומקצועי, שכן אם אתם משקיעים ישראליים הגרים בישראל,
טיסה לארה"ב בכל פעם שמתעוררת בעיה בנכס אינה אופציה. משקיע פרטי צריך ליצור קשר עם גורמים מקומיים, כמו חברות ניהול שינהלו את הנכס עבורו, מי שמשקיע בנכס או מיזם נדל"ן ברכישה קבוצתית באמצעות חברת נדל"ן מקצועית, נהנה משירותי ניהול הנכס כחלק מחבילת הרכישה.

 

לא בשמיים

 

אם עדיין לא שמעתם על כך, הרי לכם חדשות טובות: כיום לא חייבים להוציא סכומי עתק כדי להשקיע בנדל"ן מניב בארה"ב וליהנות מתשואות גבוהות.
מעוניינים להשקיע בנכס מניב? אם יש לכם סכום של כמה עשרות אלפי דולרים, תוכלו להשקיע אותם ברכישה קבוצתית, המנגישה את ההשקעה בנדל"ן גם למשקיעים פרטיים, ובכך להפוך לבעלי זכויות בנכס שיניב לכם הכנסה קבועה ויציבה לאורך שנים. השקעה קבוצתית מתבצעת באמצעות חברות המתמחות בהשקעה ופיתוח פרויקטים של נדל"ן בארה"ב. חברות הנדל"ן מאתרות את הנכסים הרלוונטיים, מבצעות את הבדיקות הנדרשות כדי להבטיח שמדובר בנכסים ראויים, ומתקשרות עם חברות ניהול ונדל"ן מקומיות, ולמשקיעים נותר רק ליהנות מהרווחים.

 

השקעה בנכס מניב בארצות הברית באמצעות חברת נדל"ן מקצועית

 

חברות נדל"ן מקצועיות, כמו ספיר ברנובסקי, מתמחות באיתור מיזמי נדל"ן ונכסים איכותיים להשקעה בארצות הברית. חברת ספיר ברנובסקי מבצעת את כל הבדיקות הנדרשות על מנת להעריך את כדאיות ההשקעה, ובוחרת את הנכסים האיכותיים, המשתלמים והאטרקטיביים ביותר עבור המשקיעים. החברה מקיימת קשרים עם אנשי נדל"ן מקומיים, והנכסים מנוהלים על ידי גורמים מקצועיים ואמינים. לפני הרכישה, המשקיעים מקבלים סקרים מפורטים המתארים את מצב הנכס, לאחר הרכישה מקבלים המשקיעים דוחות חודשיים אודות השקעתם.
הרכישה הקבוצתית מאפשרת למשקיעים קטנים להיות שותפים לרכישת נכסים גדולים, וכך כולם יוצאים נשכרים.

 

סיכום

 

נדל"ן מניב בארצות הברית הוא אפיק השקעה משתלם ויציב, אך כדי לבצע רכישה נבונה, על המשקיע לבדוק היטב את הנכס ולהבין
בהליכי מכירת נדל"ן ובמדיניות המיסוי במדינה בה ממוקם הנכס. משקיע שאינו בקי בהשקעות נדל"ן בחו"ל עלול לעשות טעויות בהתנהלות ובשיקול הדעת.
כדי להימנע מעוגמות, וכדי לוודא שאתם בוחרים בנכס המתאים לכם ביותר, יש להכיר את השוק והמגמות בו ועל ידי כך למנוע הפתעות עתידיות שעשויות להפוך את עסקת הנדל"ן שלכם לפחות אטרקטיבית. חברת ספיר ברנובסקי מתמחה בהשקעות נדל"ן בארצות הברית. נציגי החברה יציגו לפניכם אפשרויות השקעה שיאפשרו לכם לייצר הכנסה פסיבית לאורך שנים. הנכסים המשווקים על ידי ספיר ברנובסקי מנוהלים באמינות על ידי חברות מקומיות, כך שהמשקיעים יכולים לישון בלילה בשקט, בידיעה שיש מי שמטפל בנכס המניב שלהם, אשר ידע לתת מענה לכל בעיה שתצוץ.

0 תגובות

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *