כיצד לבחור יזמי נדלן ושותפים להשקעה שלכם?

מאי 10, 2022 | השקעות | אפס תגובות

פרויקטים עתידיים

מחירי פרי-סייל

ההזדמנות להחשף  להשקעות יחודיות במכירה מוקדמת

לפני כולם

בחירת יזמי נדלן- הדרך להצלחה

חלק בלתי נפרד מעסקת נדל"ן מוצלחת הוא חבירה ליזם הנכון. מדובר על דבר הכרחי ובלתי נמנע על מנת להפיק את המרב מהשקעת הנדל"ן שלכם.
במרבית הפעמים מתברר למשקיעים שמדובר במשימה לא פשוטה הדורשת מחקר מעמיק ותושייה רבה. חבירה ליזם הנכון יכולה להוביל לשותפות שתתקיים שנים רבות. עם זאת, בחירה ביזם שאינו אמין, מנוסה או מחויב מספיק עלולה להוביל לאכזבה מכך שכספכם לא יניב את התשואה המבוקשת או שתשקיעו בפרויקט שלא יקרום עור וגידים.

דברים שיצרכו מכם אנרגיה וזמן רב. בעקבות פניות רבות של משקיעים קיבצנו עבורכם טיפים לבחירת יזם הנדל"ן הבא שלכם.

ספיר ברנובסקי - השקעות נדל"ן בארה"ב

מי הוא היזם

דבר ראשון, חשוב להבין מי הוא היזם.

לשם כך עליכם לשאול את השאלות הנכונות:

מי הבעלים של החברה? מה גודל החברה?
כמה שנים היא פועלת בתחום? מי השותפים העסקיים של החברה?

בנוסף, אחת השאלות החשובות ביותר היא מה רמת המחויבות של היזם לעסקאות אותן הוא מקדם? האם היזם משקיע גם הוא בעסקה או שכל ההון מגויס ממשקיעים? (מה שאומר שהיזם לא מסתכן ולא תלוי כלל בהצלחת הפרויקט).

כאשר היזם משקיע גם הוא בעסקה, פירושו של דבר שרמת המחויבות שלו להצלחת הפרויקט גבוהה ושהוא מאמין בסיכויי ההצלחה של הפרויקט, אלו נתונים שעובדים לטובתכם כמשקיעים.

חשוב לבדוק את המוניטין של היזם. חפשו מענה לשאלות כמו: האם בפרויקטים שביצע בעבר מילא היזם את התחייבויותיו? האם קיימות תביעות כנגד היזם?
אילו פרויקטים ביצע היזם בשנים האחרונות והאם הושלמו במועד? האם התעוררו בעיות במהלך הפרויקט וכיצד טיפל בכך היזם? שאלות אלו צריכות לתת לכם את הרקע לפעילות היזם והבנה האם כדאי להתקדם במחקר לגביו.

 

מצבו הפיננסי של היזם

 

כדי להבטיח שהפרויקט יתנהל על מי מנוחות מתחילתו ועד סופו, חשוב לוודא שליזם יש גב כלכלי חזק ואיתנות פיננסית שיאפשרו לו להשלים את הפרויקט במועד ולהתמודד עם אירועים בלתי צפויים ותקלות.

בדקו מה דירוג האשראי של היזם, מה היסטוריית התשלומים שלו, מה טיב קשריו עם גורמים פיננסיים המופקדים על אישור ומתן הלוואות, ומה יכולתו לקבל מימון. יזם מנוסה ומקצועי יהיה בעל איתנות פיננסית גבוהה ויגובה על ידי גורמים פיננסיים חזקים שיסייעו בקבלת הלוואות למימון הפרויקט.

 

ניסיון היזם

 

חשוב לבדוק מראש איזה ניסיון מקצועי יש ליזם עמו אתם שוקלים לשתף פעולה.

יש לוודא שליזם המנהל את הפרויקט בו אתם בוחרים להשקיע יש ניסיון מוצלח בניהול מספר רב של פרויקטים. ככל שניסיונו של היזם רב יותר, כך גדלים הסיכויים שידע לתת מענה לתקלות ובעיות בלתי צפויות שעלולות לצוץ במעלה הדרך.

לא פחות חשוב לוודא שליזם יש ניסיון בניהול פרויקטים מסוג הפרויקט בו אתם משקיעים. ענף הנדל"ן כולל מגוון תחומים, לכל תחום מאפיינים משלו ואתגרים ייחודיים לו. אתם רוצים שהיזם המנהל את הפרויקט בו אתם משקיעים ידע לתת מענה
לאתגרים ותקלות שיצוצו במהלך ביצוע הפרויקט בדרך הטובה, המהירה והיעילה ביותר. ככל שליזם יש יותר ניסיון בתחום הספציפי של הפרויקט, כך יוכל להיענות לאתגרים במהירות ויעילות רבות יותר. 

 

תוכנית עסקית ברורה ומפורטת

 

פרויקט נדל"ן מוצלח מתחיל בתוכנית עסקית מוצלחת, התוכנית העסקית שמציג היזם יכולה לספר לכם רבות על היזם עצמו. פרטי התוכנית מצביעים על בקיאותו, דרך עבודתו ועומק הבנתו של היזם בתחום. מידת הפירוט והירידה לפרטים מצביעה על יכולתו של היזם לתת מענה לנושאים שעלולים לעלות במהלך העבודה על הפרויקט, על היסודיות ועל איכות עבודתו של הקבלן.

מידת הבהירות של התוכנית מעידה על מידת השקיפות והאמינות של היזם, ועל החשיבות שהוא מייחס לאינטרסים ולצרכים של המשקיעים. קחו את הזמן הדרוש לבחון לעומק את התוכנית העסקית.

 

בחירה נכונה של יזם שתוביל לשותפות מוצלחת ופורייה

 

השקעות נדל"ן הן אפיק השקעה אטרקטיבי בימים אלו הודות ליציבותן מול אפיקי השקעה אחרים והודות לכך שניתן להצטרף לפרויקטים גדולים בסכומים יחסית קטנים. בשוק פועלים יזמים רבים, חלקם מקצועיים, אמינים ובעלי ניסיון רב, חלקם מתחילים את דרכם ומיעוטם מחפשים דרכים קלות לצבור הון על חשבון משקיעים תמימים.

כדי שלא תשקיעו את כספכם בעסקאות מפוקפקות המקודמות על ידי יזמים לא מקצועיים, או בפרויקטים שסיכויי ההצלחה שלהם קלושים, עקבו אחרי שאלות אלו במחקר למציאת יזם הנדל"ן שלכם והגדילו את סיכוייכם להצלחה בהשקעת הנדל"ן.

 

להמלצות נוספות ניתן לפנות לחברת ספיר ברנובסקי המתמחה בהשקעות נדל"ן בארצות הברית ובישראל.

 

0 תגובות

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרויקטים עתידיים

מחירי פרי-סייל

ההזדמנות להחשף  להשקעות יחודיות במכירה מוקדמת

לפני כולם